Skip to content

O nás

Ing. Daniela Rau: daniela rau foto

Učenie Feng Shui ma fascinuje. Zlaďuje energiu priestoru s energiou ľudí a to ma na ňom fascinuje a láka. A keďže mojou snahou a životným cieľom je pomáhať ľuďom a nájsť ich vlastnú cestu k sebe samému, učenie Feng Shui je toho dôležitou súčasťou.  Toto staroveké učenie vám dopomôže k tomu, aby ste v sebe našli a podporili svoje skutočné JA.

Veľakrát nežijeme svoj vlastný život, ale prispôsobujeme sa predstavám ľudí okolo nás. Snažíme sa, aby boli všetci okolo nás spokojní: partner, deti, rodičia, šéf, okolie, ale zabúdame na to, čo chceme my, po čom túžime my, čo potrebujeme.  Preto sa skúste zamyslieť, kam sa chcete v živote posunúť. Čo od života potrebujete, aby Vám priniesol na tú vašu cestu. A vytvorte si okolo seba aj prostredie, ktoré vás na tejto ceste podporí.

Feng Shui je v súčasnosti pre mňa nielen koníček, ale je to životný štýl. Cesta, ktorá ma neustále učí a posúva ďalej. Cesta, ktorá nikdy nekončí. Štúdium Feng shui totiž netrvá mesiac, rok, či dva, je to oveľa zložitejšie a oveľa komplexnejšie. Dá sa povedať, že trvá celý život. Moje prvé stretnutie s týmto umením bolo pred viac než 14 rokmi. Zaujímala som sa o astrológiu, numerológiu  a tým, že som v tom období zariaďovala  náš prvý byt, natrafila som aj na učenie Feng Shui. Začala som ho študovať z literatúry, časopisov, z internetu.  Samoštúdium mi však po čase nestačilo. Moja cesta sa s Feng Shui preto intenzívnejšie spojila v roku 2009, keď som absolvovala Školenie Feng Shui profesionál.

Od tej chvíle má Feng Shui má pre mňa zvláštne čaro, ktoré rokmi stále silnie. Spája  filozofiu, krásu, logiku, prírodu, harmóniu a individuálne potreby každého človeka. Našla som v ňom všetko to, čo mi je blízke.

Každý človek sme však iný. Každý máme svoje potreby, predstavy a túžby. Preto aj pri uplatňovaní Feng Shui sa prikláňam k názoru, že treba používať zdravý rozum a vlastné vnútorné cítenie.  Veď čo je krajšie, než keď v priestore, v ktorom žijete, cítite, že každá vec má svoje správne miesto, správny tvar a materiál, keď v miestnosti sa VY cítite príjemne. Cítite sa v harmónii s Vaším prostredím. Proste viete, že je to to „pravé orechové“, ktoré Vás dopĺňa a napĺňa.

 

zuzana zborayovaBc. Zuzana Zborayová:

Milujem prírodu a spojenie s ňou ma napĺňa pokojom a harmóniou. K učeniu Feng Shui som sa dostala približne pred 20 rokmi ako tínedžerka. Našla som v ňom návod ako priniesť kúsok prírody do svojho domova. Postupne som sa naučila cítiť súlad s okolím i sama so sebou. Vnímať svoje pocity. Čo mi v tom veku určite prospelo. Začala som sa aktívne zaujímať ako môžem ovplyvniť prostredie, v ktorom žijem. Svoju izbu, náš byt. Posledných 10 rokov som študovala knihy a zariaďovala a dolaďovala podľa získaných poznatkov a vlastného cítenia, ďalšie svoje byty i dom rodičov. Čím viac som čítala, tým som mala pocit, že je to málo a chcem viac.

V roku 2012 som absolvovala kurz Feng Shui v škole interiérového dizajnu a rozhodla som sa Feng Shui venovať profesionálne. Neustále sa učím a získavam nové poznatky. Je to pre mňa zaujímavá cesta na celý život, ktorá ma nesmierne baví a napĺňa. Som veľmi rada, že sa môžem so svojimi skúsenosťami podeliť a šíriť harmóniu aj k vám.

Vedomie, že sama môžem ovplyvniť svoj život a prostredie,v ktorom žijem, je pre mňa veľmi dôležité. Dáva mi pocit slobody. Verím, že  prostredníctvom našej stránky a našich kníh nájdete aj vy návod na zmenu, ktorá vám prinesie pohodu, šťastie, lásku, harmóniu…čokoľvek po čom túžite.